1. Ця пряжа отримала свою назву від козла, який живе в Індії та Пакистані — Кашмірі.

2. Кашемірова коза походить з Індії та Пакистану, хоча в стародавні часи її можна було зустріти в сусідніх країнах, таких як Китаї та Монголії. Сьогодні кашемірову козу розводять у багатьох країнах світу.

3. Кашемір володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями. Він може зігріти навіть при температурі -40 C, хоча його товщина становитиме всього кілька міліметрів.

4. Для виготовлення одного светру середнього розміру вам знадобиться шерсть від 3 до 5 кіз.

5. Одяг з кашеміру зберігає свою первісну форму навіть після багатьох років використання.

6. Вироби з кашеміру не розтягуються і не вицвітають (звичайно, тільки якщо Ви будете належним чином за ними доглядати).

7. Найбільш популярні та відомі фабрики по переробці та перетворенню кашемірової вовни в одяг знаходяться в Європі, а точніше в Італії і Шотландії. Найстаріша фабрика, яка й досі виробляє одяг з кашеміру, розташована в місті Елгін в Шотландії і була заснована в 1797 році.

8. Кашемір слід прати вручну, тільки так кашеміровий виріб прослужить Вам довго.

9. З кожним роком козел виробляє все менше вовни, це одна з причин через яку кашемір такий дорогий.

10. Натуральний кашемір буває трьох кольорів — сірий, коричневий і білий. Але цей матеріал відмінно піддається фарбуванню.

11. Кашемірова шерсть використовується в більш ніж 10 різних продуктах, включаючи жіночі та чоловічі пальто, панчішно-шкарпеткові вироби, блейзери, куртки, рукавички, светри, шкарпетки, шарфи і т. д.

12. Кашемірове волокно в шість разів тонше, ніж людське волосся.

13. Кашемір був матеріалом, який використовували дворяни в Римській імперії. Починаючи з 18-го століття, цей матеріал знову став популярним серед європейських королівських родин та аристократів.

14. Товщина волокна кашеміру починається з 14 мікронів і досягає 19 мікронів. Чим тонше кашемір, тим він м'якше.

15. Китай є найбільшим у світі постачальником сировини, необхідної для виробництва кашемірової вовни.

16. Кашемір зазвичай вплітають у двошарову пряжу. Ця форма пряжі має кращі характеристики, вона більш стійка до різних погодних умов і т. д. Однак, оскільки вона містити два пасма і вимагає більше роботи для виробництва двошарової пряжі у виробах з кашеміру, це означає більш високу ціну.

17. У нас Ви можете купити якісну італійську пряжу з кашеміром! :)