Монохромна кольорова схема

Якщо Ви ще не почуваєтеся впевнено у виборі кольорів, то ідея монохромної кольорової схеми ідеальний вибір.

Монохромна кольорова схема

Її принцип дуже простий. Беремо лише один основний колір, він може бути будь-яким, і додаємо його більш або менш насичені відтінки. Наприклад, синій, темно синій та світло синій.


Кольорове коло

Всі ми про нього чули, але не всі знаємо, як правильно ним користуватися. Почнемо з найпростішого, що це таке? Існує всього 3 основні кольори – це синій, жовтий та червоний. Вони в колі розташовані на однаковій відстані один від одного.

Кольорове коло

На колі сегменти кольору традиційно зображують зі зміною насиченості. По своїй суті, якщо взяти один сегмент, то це і буде наша монохромна схема, про яку ми вже знаємо. Змішуючи між собою основні кольори, можна отримати кольори другого порядку. Синій + жовтий = зелений, жовтий + червоний = оранжевий, червоний + синій = фіолетовий.

Якщо ж потім змішати кольори другого порядку, то отримаємо кольори третього порядку, в їх назві використовують комбінацію двох кольорів, наприклад, синьо-зелений, або червоно-оранжевий.

Тепер, коли ми знаємо, як формується кольорове коло, будемо розбиратися, як же ним користуватися. Тут є декілька варіантів.

 

Аналогова схема 

В цій схемі використовують комбінацію кольорів, які знаходяться безпосередньо поруч на колі.

Аналогова кольорова схема

В цьому випадку кольори будуть гарно поєднуватися між собою, і не будуть контрастувати, образ загалом буде спокійним.


Додаткова схема

В цьому випадку використовуються кольори, які знаходять один, навпроти другого в кольоровому колі. Наприклад, жовтий та фіолетовий.

Додаткова кольорова схема

Але слід мати на увазі, що ці кольори контрастні між собою. Така комбінація буде виразною, гарно виділятиметься та привертатиме увагу. Найкраще вона підійде для створення акцентів, коли розподіл кольорів на виробі нерівномірний. Наприклад, зелений светр, з червоними елементами.


Тріадна кольорова схема

В цій схемі працює принцип рівностороннього трикутника. Використовуються три кольори, які знаходяться на однаковій відстані один від одного в колі. Наприклад, основні кольори: червоний, жовтий та синій. Або другорядні: оранжевий, фіолетовий, зелений.

Тріадна кольорова схема

В такій схемі кольори гарно доповнюють один одне. А за рахунок контрастності, виріб виглядатиме яскраво.


Тетрадна кольорова схема

В ній ми замість трикутника використовуємо чотирикутник. Ця схема гарно працює, якщо вибрати один колір домінуючим, а інші допоміжними.

Тетрадна кольорова схема


Білий та чорний

Цих кольорів в колі немає, але вони є практично універсальними, такими, що гарно поєднуються з будь-яким кольором. Вони додають контрастності та яскравості. Їх сміливо можна використовувати, як основні кольори, так і як допоміжні.

Головне, не бійтеся експериментувати та привносити яскраві кольори в своє життя!