Одне з найпоширеніших ваших запитань - як підібрати спиці? І звучить воно або: «Які спиці мені взяти для цієї ниточки, якщо я буду в’язати в 2,3,4… складання?»; або «В скільки ниток мені потрібно в’язати, якщо я візьму спиці №3,4…?»

Давайте розбиратися. Я розкажу, як підбираю спиці я. Перш за все, я дивлюся у відповідну таблицю-підказку.

Як підібрати спиці та крючок?

Якщо ниточка товста, наприклад мерінос Maxi 3000, метраж 300м/100г, тоді все просто - дивимося в таблицю, орієнтовна товщина спиць 3-4.5мм. Чому такі розбіжності? Тому що всі ми в’яжемо по різному. Більш того, дивлячись якого ефекту ми хочемо досягнути ми виберемо або тонші спиці, щоб полотно було плотним, або товстіші, щоб полотно стало більш рихлим.

Що ж робити, якщо пряжа дуже тонка, як мерінос Cashwool, метраж 1500м/100г? Рідко хто буде в’язати з неї в 1 нитку. Тут є два шляхи.

Для прикладу, ви вирішили зв’язати теплий светр в 4 нитки. Тоді перераховуємо метраж. Для цього 1500м ділимо на 4 складання нитки, отримуємо новий метраж 375м/100г. Знову звертаємося до таблиці, тоді спиці потрібні 2,5-3,5мм.

Другий варіант - ви відштовхуєтеся від товщини спиць, і вирішили в’язати 3 номером. Дивимося по таблиці, що для таких спиць найбільше підходить метраж 400м/100г. Відповідно 1500м ділимо на новий метраж 400м і отримуємо 3,75, округлюємо і маємо 4 складання нитки.

І пам’ятаємо, що завжди, перед тим, як починати в’язати виріб, треба зв’язати зразок. Адже після ВТО нитка дуже змінюється. Деяка розбухає, наприклад кашемір, і полотно стає більш щільним. А деяка, наприклад бавовна, навпаки стає рихлішою.