Мериносова вовна — це не просто вовна. Вона походить від особливої породи овець, відомої, як мериносова вівця. Ця особлива порода виникла в 12 столітті в Іспанії, де вона цінувалася за свою високоякісну шерсть. Ці вівці були настільки цінними та особливими, що Іспанія забороняла експорт овець Меринос протягом понад 400 років!

Пряжа з вовни мериноса

У цей період стадами володіли церковні служителі та дворяни. Тому в іспанців був доступ до цієї високоякісної пряжі, в той час, як жителям інших країн доводилося мати мали справу з більш колючою шерстю.

Все змінилося після наполеонівських воєн 1793-1813 років. Бойові дії майже знищили індустрію розведення мериносів в Іспанії, в результаті чого країна послабила свою жорстку хватку в контролі за вівцями.

Пряжа з вовни мериноса

Селекція, особливо в Австралії та Новій Зеландії, дозволила вовні поліпшити текстуру та м'якість. Крім високоякісної вовни, фермери відзначили невибагливість породи овець Меринос.

Шерсть мериноса має низку переваг, в порівнянні з овечою вовною інших порід. Ось лише деякі з них:

1. Теплота

Мериносова вовна має завитки. Коли пряжа зв'язується в полотно, ці ворсинки створюють повітряні кишені. Повітря, яке не може циркулювати, зберігає тепло, яке природним чином виробляється організмом. В результаті у светрі з мериноса Вам завжди буде тепло.

Пряжа з вовни мериноса

2. Легкість

Ви можете подумати, що більшість виробів з овечої вовни громіздкі, великі та непридатні для того, щоб взяти їх з собою в подорож. Але все не так, якщо ми маємо справу з вовною мериноса. Вона тонше решти овечої вовни, це відмінний вибір, який можна використовувати навіть для базових шарів і літніх светрів.

3. М'якість

Асоціація з вовняним светром, це свербіж і відчуття дискомфорту. Ви погодитеся одягнути його тільки в дуже холодну погоду, і неодмінно використовуючи проміжний шар одягу між ним і Вашим тілом. Але мериносова шерсть дуже тонка, що надає їй м'якість. Ось чому ви часто бачите мериносову шерсть, яка використовується для дитячого одягу і навіть для немовлят.

4. Повітропроникність

Традиційна шерсть може бути занадто паркою. Мериносова шерсть активно відводить вологу від тіла, розсіюючи її в повітрі. Це зберігає тіло сухим протягом усього дня. Мериносова шерсть також природно ефективно виводить тепло тіла, коли Ви занадто гарячі, що допомагає регулювати температуру Вашого тіла.

5. Антибактеріальна і водовідштовхувальна властивість

Крім того, що шерсть мериноса не тільки забезпечує Вам комфорт, м'якість і тепло, вона ще й має антибактеріальні та водовідштовхувальні властивості. Це волокно може утримувати воду, не стаючи вологим, так само у нього високі вогнестійкі властивості. Вишенька на торті — така шерсть не викликає алергію.

Пряжа з вовни мериноса

6. Легкість у догляді

Більшість вовняних виробів з пряжі мериноса можна прати в пральній машині. Звичайно, не забувайте завжди перевіряти етикетку на предмет інструкцій по догляду! Ультратонка шерсть мериноса може бути змішана з кашеміром, шовком і поліестером.

З вовни мериноса можна зв'язати практично все! Ви можете вплітати цю пряжу в повсякденне життя, починаючи від теплих ковдр і до ретельно зв'язаних шкарпеток. Вона чудова, як в теплому светрі, так і в легкому кардигані, на прохолодний літній вечір. Це відмінний вибір для в'язання дитячого одягу та аксесуарів.

Пряжа з вовни мериноса

Ми впевнені в тому, що лише одного разу спробувавши пряжу з мериноса, Ви вже не будете представляти своє життя без неї.