Мохер є одним з найстаріших текстильних волокон. Отримують його з вовни ангорської кози родом з Малої Азії, звідки вона потрапила до Туреччини. Не варто плутати пряжу мохер, одержаний від ангорського козла з ангорою, яку отримують від ангорського кролика.

Пряжа мохер, властивості і особливості. Інтернет магазин пряжі RABBY

До 1849 року турецька провінція Анкара була єдиним виробником ангорських кіз. Вважається, що Карл V першим привіз ангорських кіз в Європу. Приблизно в 1820 році сирий мохер був вперше експортований з Туреччини в Англію, яка потім стала провідним виробником мохеру.

Зростаючий попит на мохер також призвів до спроб в комерційних масштабах ввозити козу в Південну Африку (де її схрещували з місцевим козлом) в 1838 році, в США в 1849 році, в Австралію в 1856-1875 роках, а потім Кук завіз кіз в Нову Зеландію в 1867 році.

Сьогодні Південна Африка є найбільшим виробником мохеру в світі, причому більшість південноафриканського мохеру виробляють в Східній Капській провінції. Сполучені Штати є другим за величиною виробником, зокрема штат Техас. Туреччина також виробляє якісний мохер. Оскільки в Туреччині кіз стрижуть один раз на рік (а не двічі, як зазвичай), Туреччина виробляє найдовший мохер в світі.

Станом на 2009 рік світовий обсяг виробництва мохеру оцінювався приблизно в 5000 тонн на рік у порівнянні з 25 000 тонн в 1990-х роках.

Властивості пряжі з мохеру

Ця красива пряжа відома як «Алмазне волокно», завдяки своєму блиску і властивій їй міцності. При цьому природний блиск пряжі зберігається і після фарбування. Блиск також допомагає пофарбованій пряжі мохеру протистояти вицвітанню, що робить його дуже зносостійким. Пряжа з мохеру легко піддається фарбуванню, тому в продажу можна зустріти мохер різноманітного забарвлення.

Пряжа мохер, властивості і особливості. Інтернет магазин пряжі RABBY
Пряжа з мохеру надзвичайно м'яка, що робить її ідеальною для людей з чутливою шкірою. Вона володіє прекрасними теплоізоляційними властивостями. Завдяки своїм природним антибактеріальним властивостям запобігає появі неприємних запахів, і відводить вологу від тіла, зберігаючи відчуття свіжості і тепла.

Унікальною характеристикою є тверді вигини або локони в структурі мохеру, які можна розтягувати або скручувати без пошкодження ниточки. В результаті, мохер є найбільш довговічним з нитки тваринного походження, і, отже, в'язані вироби з пряжі мохеру будуть стійкі до утворення складок, розтягування або провисання під час експлуатації.

Пряжа мохер, властивості і особливості. Інтернет магазин пряжі RABBY

Пряжа мохер практично не горить, якщо піддати його дії прямого вогню, він, як правило, перетворюється на попіл і миттєво припиняє горіти, як тільки полум'я прибирають.

Пряжа з мохеру також має велику міцність і стійке до забруднення завдяки гладкості волокна.

Мохер, як і шерсть, складається в основному з білкової речовини кератину. Волокниста структура схожа на структуру шерсті, хоча зовнішній шар, або епідерміс, має приблизно в половину меншу кількость луски. Оскільки лусочки лежать майже плоско, з невеликим перекриттям, поверхня волокна досить гладка.

Щорічний приріст шерсті ангорського козла в середньому становить від 20 до 30 см. Кіз зазвичай стрижуть двічі на рік, кожна з яких дає близько 2,5 кг вовни за стрижку. Контрольоване розведення знищило більшу частину зовнішнього захисного шару вовни, залишається тільки невелика кількість небажаних грубих захисних волосків.

Обробка вовни включає в себе видалення натурального жиру, бруду і рослинних речовин, усуває коричневий колір, створюваний домішками. В результаті отримують 70-90% очищеного мохеру, в порівнянні з вагою зібраної вовни.