Альпака — це тварина, що належить до сімейства верблюдів, до якого відносяться верблюд, лама і Вігонья Лаваджі. Застосовується для виробництва пряжі, різних тканин, валяння. Розводять альпака, в основному, на території Перу.

Все про пряжу альпаки. Інтернет магазин пряжі RABBY
Існує дві породи альпаки: «Сурі» і «Уакайя». Порода Сурі цінніша, ніж порода Уакайя, тому що її волокно гладке і дуже тонке, блискуче, нагадує шовк, але ця порода дуже рідкісна і становить всього 1% від світового населення альпаки. Пряжа альпаки Сурі в кілька разів дорожча за пряжу альпаки Уакайя і практично не надходить в масовий продаж.

Порода Уакайя більш поширена, структура її вовни більш хвиляста і пружна. Залежно від віку альпака може виробляти від 3 до 6 кг вовни на рік, а за 30 років життя вона дає близько 120 кг вовни.

Хутро тварин ділиться на кілька видів в залежності від товщини волокна: Королівська альпака — діаметр волокна 19 мкм, Бебі альпака — діаметр волокна 22,5 мкм, Дуже м'яка альпака — діаметр волокна 25,5 мкм і Доросла альпака - 32 мкм.

Пряжа альпаки славиться своєю легкістю, тепловими характеристиками, а по тактильним відчуттям вона схожа на шовкову пряжу.

Все про пряжу альпаки. Інтернет магазин пряжі RABBY
Альпака — єдина тварина у світі, яка виробляє шерсть з таким різноманіттям кольорів: від чисто білого, коричневого, бежевого, до кольору сажі. Всього понад 22 натуральних кольорів.

Пряжа з альпаки ціниться дорожче за пряжу меріноса. Вона в сім разів тепліша, в три рази міцніша і при цьому набагато легша і м'якша, практично водонепроникна, не містить ланоліну, внаслідок чого одяг з альпаки довго залишається чистим. Вона не звалюється і не викликає алергічних реакцій, дуже м'яка, тому використовується для вязання дитячого одягу.

Одяг з пряжі альпаки цінується за її легкість і велику теплоємність. Цей одяг дуже зносостійкий, і не створює статичного заряду.

Все про пряжу альпаки. Інтернет магазин пряжі RABBY
Прати вязані речі з пряжі альпаки слід у великій кількості теплої води з застосуванням нейтральних миючих засобів. Віджимати слід з обережністю, стежити, щоб барабан пральної машинки працював на низькій швидкості. Сушити вироби слід в горизонтальному положенні в теплому приміщенні, але не на сонці.