Більшість в'язальниць знайомі з традиційною бавовняною пряжею для в'язання, але у багатьох виникають питання, що таке мерсеризована бавовна, як за нею доглядати, для яких речей він краще підходить, і чим відрізняється від звичайної бавовняної пряжі.

Що таке мерсеризована бавовна

Трохи історії про мерсеризовану бавовну.

Як і багато винаходів, термін "мерсеризована" був отриманий з імені людини, яка її винайшла. в 1844 році Джон Мерсер проводив експерименти з використанням гідроксиду натрію для обробки бавовни. Хімічна речовина викликала набухання та ущільнення волокна, збільшуючи тим самим його міцність на розрив.Звычайна та мерсеризована бавовнаХоча сама ідея мерсеризації була чудова, однак усадка волокон не була ідеальною. В 1890-х роках Х.А. Лоу допрацював ідею Мерсера. Він з'ясував, що утримання волокон під напругою під час процесу мерсеризації, зменшує усадку, а також надає пряжі блиску.

Отже, мерсеризація — це спосіб обробки бавовни, який робить її більш міцною та сприйнятною для фарбування. Після процесу мерсеризації ви отримаєте гладеньку, трохи блискучу пряжу, за якою легко доглядати.

Мерсеризована бавовна Rabby

В'язані речі з мерсеризованої бавовни легкі в догляді, однак, щоб вони прослугували довше, слід дотримуватися декількох рекомендацій:
- Прати речі необхідно при температурі не вище 40 С
- Прасувати при температурі до 150 С, використовуючи вологу тканину або марлю
- Не рекомендується використовувати машинний віджим та сушку.
- Не використовувати агресивні засоби для прання.
- Мерсеризована бавовна чудово підійде для в'язання дитячого одягу, літніх топів, сарафанів, суконь, спідниць та аксесуарів.

І на завершення, чим саме він відрізняється від звичайної бавовняної пряжі:
- Мерсеризована бавовна міцніша за звичайну;
- Мерсеризованій пряжі можна надати будь-який колір, при цьому фарба буде триматися довше, вона не вигоряє на сонці та не линяє. Вироби можуть служити декілька років, при цьому виглядатимуть дуже добре;
- Що важливо для літніх речей, вироби з мерсеризованої бавовни чудово поглинають вологу;
- Що стосується тактильних відчуттів, то мерсеризована бавовна більш гладенька, з гарним блиском;

Ну, і на останок, важливий бонус — тканина з мерсеризованої бавовни практично не мнеться.