Кашемірова вовняна пряжа виробляється з м'якого тонкого підшерстя навколо шиї та живота кашемірової кози, яка мешкає в гімалайських горах в Монголії, Китаї, Індії та Пакистані. В усьому світі виробляють близько 6500 тонн кашемірової пряжі в рік, переважну більшість в Монголії.

Все про кашемірову пряжу

Виробництво текстилю з кашемірової пряжі бере свій початок з Азії, 5000 років тому. Він був особливо популярний серед індійських королів і знаті. Поява ж його в Європі відноситься до 1300-их років, внаслідок торгових експедицій Марко Поло.

З колонізацією індійського субконтиненту французами, португальцями та англійцями, велика частина цього волокна була експортована в Європу. Так почався розвиток європейської прядильної промисловості кашеміру.

Протягом 20-го століття ця пряжа набула міжнародного статусу, це як діамант, серед пряжі. Кашемір став відомим завдяки таким дизайнерам одягу, як Коко Шанель і Жан Пату.

Протягом періоду початку 1800-х років і аж до 1990-х років одна шотландська компанія відповідала за переробку двох третин світового кашеміру-сирцю у світі (близько 2000 тонн). Таким чином, роблячи Шотландію світовим центром кашемірової текстильної промисловості, з її високими стандартами і якістю.

Приблизно в той самий час Китай ввів суттєві експортні квоти на кашемір-сировину, розширив свої переробні потужності і збільшив продаж експорту готової кашемірової пряжі.

В результаті потік кашеміру на ринок помітно збільшився — це призвело до деякого зниження цін, але також призвело до потрапляння на ринок кашеміру гіршої якості. Сьогодні якість кашеміру варіюється, але 100% кашемір і раніше вважається найдорожчим волокном з усіх.

5 переваг кашемірової пряжі

1. Теплоізоляція.
Кашемірова трикотажна пряжа в вісім разів тепліше звичайної вовняної пряжі. Тонка структура волокон запобігає проходженню повітря через одяг і, отже, утримує тепло вашого тіла.

На відміну від інших видів пряжі, кашемірову шерсть можна використовувати та влітку в якості легкого кардигану або шарфа разом з літніми тонкими спідницями, сорочками та сукнями, що зробить Ваш образ особливо елегантним.

Властивості теплоізоляції кашеміру змінюються в залежності від відносної вологості повітря. Це робить кашемірову шерсть ідеальної для носіння в будь-яких кліматичних умовах. Ось як кашемірова коза виживає в умовах Гімалайських гір, де зима крижана, а літо спекотне. Ці коливання температури змушує кашемірову козу виробляти природно ніжну, м'яку і теплу шерсть. Тому кашемір не маркується ні для зимового, ні для літнього виду пряжі, а буде зручним одягом протягом всього року.

2. М'якість.

Шерсть кашемірового козла в сім разів тонше овечої вовни, що робить її тоншою та м'якшою.

3. Легкість фарбування.

Ви можете купити кашемірову пряжу з натуральним кольором кашеміру, білим, коричневим і сірим. Але кашемір можна пофарбувати в будь-який колір без шкоди для його якості, чим користуються виробники кашемірової пряжі.

4. Легкий і елегантний.

100% кашемір дуже легкий і не громіздкий. Це одна з причин, чому він став улюблений матеріал для індустрії моди. Светр з кашеміру це завжди дуже жіночно і зручно.

5. Еластичність.

Кашемірова пряжа за своєю природою дуже еластична. Текстильне полотно з такої пряжі виходить особливо легким і пластичним.

Недоліки кашемірової пряжі.

1. Дорожнеча.

Через невеликі обсяги виробництва кашемірової пряжі це досить дорога пряжа для в'язання. Ви можете знайти дешевий кашемір, але перед покупкою важливо переконатися в його якості. Тільки кашемір високої якості буде радувати Вас всіма своїми перевагами.

2. Негативний вплив на екологію.

На жаль, через попит на Заході популяція кіз в Монголії збільшилася в чотири рази за останні двадцять років. Цей вибух в популяції призвів до хронічного руйнування рослинності через апетит кіз (і їх міцні копита).
В результаті майже 90% країни в даний час знаходиться під загрозою перетворення на пустелю, що ставить під загрозу довкілля регіону та засоби до існування монголів.

3. Крихкість

Кашемір не володіє такою ж міцністю, як шерсть або шерсть альпаки. Його ніяк не можна віднести до зносостійких матеріалам. Чим якісніший кашемір, тим м'якше він буде, і тим менше зносостійкий.

За ним важко доглядати, і він швидко розтягується, знижуючи термін служби одягу з кашеміру. Кашемір, як і шерсть, є, на жаль, делікатесом для молі, тому захистіть свій кашеміровий одяг або пряжу з кашеміру. Правильне зберігання має велике значення для такого одягу.

4. Погана деталізація петель.

Кашемір не підійде для в'язання виробів з візерунком. Найбільш виграшно він виглядає в простій гладі.
Кашемір ця легка і дуже м'яка пряжа — неймовірно популярний вибір для в'язання кардиганів, светрів і м'яких легких шарфів. Для одного звичайного светру дорослого розміру використовується від трьох до чотирьох кашемірових кіз.

Це, безумовно, як і раніше популярний вибір в індустрії моди. З іншого боку, ми не рекомендували б його для проектів, які вимагали б частого прання. Светр з кашеміру для маленької дитини прослужить їй зовсім не довго.

Догляд за кашеміровими виробами.

Одяг з кашеміру вимагає ще більш ретельного догляду, ніж шерсть або альпака. З огляду на вартість кашеміру, підійти до цього питання варто особливо ретельно.
Найбільш простий спосіб, це віддати виріб з кашеміру в хімчистку. Саме це і радять більшість виробників кашемірового одягу. Однак, його можна прати вручну, тільки робити це слід дуже обережно, використовуючи м'який засіб для прання, наприклад, дитячий шампунь і теплу воду. Звичайно, це залежить від ступеня забруднення виробу, іноді без хімчистки просто не обійтися.

Його не можна терти, скручувати, вичавлювати, і піддавати іншим грубим механічним впливам. Для сушки можна використовувати рушник, розклавши на ньому виріб на горизонтальній поверхні. Сушка кашемірового виробу може зайняти до декількох днів, тому слід прати його завчасно.

Коли ваш кашемір нарешті висохне, краще не складати його у квадрати. Вертикально складіть ліву і праву сторони, помістіть рукава вниз з боків, а потім складіть горизонтально навпіл.

Читайте також: "17 фактів про кашемір"