Для того, щоб процес в’язання приносив задоволення, а результат виправдав очікування, потрібно правильно підібрати спиці. Як підібрати товщину спиць, в залежності від метражу пряжі, ми описали в статті "Як підібрати спиці та крючок?"

Види спиць. Інтернет магазин пряжі

Головні вимоги для спиць, щоб вони були гладенькі, рівні, не дуже легкі, але і не важкі. Важкі спиці будуть вислизати з в’язаного полотна, а занадто легкими буде незручно в'язати об’ємні речі.

Особливу увагу слід приділити кінчику спиць. Якщо він тупий, ним буде важче потрапити в петлю. Занадто гострий кінчик буде розшаровувати петлю та колоти пальці. Але, якщо Ви в’яжете шаль з дуже тоненької нитки, то без спиць з гострим кінчиком не обійтися.

В залежності від матеріалу, спиці бувають пластмасові, дерев’яні чи металеві.

Пластмасові спиці легкі та дешеві. Але, нажаль, вони часто бувають не дуже гарної якості. Пряжа не достатньо легко зісковзує по таких спицях. Тож вони не надто популярні серед в’язальниць.

Види спиць. Пластикові спиці. Інтернет магазин пряжі

Дерев’яні спиці чудово підійдуть для в’язання «слизькою» ниткою, такою, як шовк, мерсеризована бавовна, льон. При виборі дерев’яних спиць треба звернути увагу на те, щоб вони були рівними, гладкими, не мали сколів. Термін служби таких спиць, менший, ніж у металевих. Їх легко зламати, і з часом кінчик може притупитися.

Види спиць. Деревяні спиці. Інтернет магазин пряжі
Найбільш дешеві спиці вироблені з бамбука. Часто їх роблять з берези та інших видів дерев. Але є і дорогі спиці, вироблені з дорогих сортів дерев – пальмового, або червоного дерева.

Металеві спиці найбільш поширені. Зазвичай їх роблять зі сталі або алюмінію та покривають тефлоном чи акрилом, для кращого ковзання петель. Вони незамінні при в’язанні з шерсті, чи сумішевої пряжі. Головні їх плюси це практичність, міцність, довгий час служби та широкий ціновий діапазон.

Види спиць. Металеві спиці. Інтернет магазин пряжі

Металеві спиці бувають суцільні, не полі всередині. Але, зазвичай це спиці невеликого діаметру до 2.5мм. В іншому випадку такі спиці будуть занадто важкими.

Спиці більшого діаметру роблять полі всередині, щоб зменшити їх вагу.

За видами спиці поділяються на:

  • Прості прямі спиці

З одного кінця такі спиці мають загострений кінчик, з другого обмежувач, щоб петлі з них не зісковзували.

Їх використовують для в’язання плоских деталей. В'язати на них можна в прямому та зворотному напрямку. Деякі в’язальниці використовують їх для набору петель, а потім переводять в’язання на кругові спиці.
Зазвичай продаються наборами з 2 спиць.

  • Чулочні, або прямі двухсторонні спиці

Обидва кінчики таких спиць загострені. Використовують їх для в’язання виробів циліндричної форми, що не мають з’єднувальних швів, наприклад, шкарпеток, рукавичок. Ними зручно закінчувати в’язання шапок.

Продаються наборами з 5 спиць. Петлі розподіляються на чотирьох спицях, а пров’язуються п’ятою.

  • Кругові спиці

Це пара прямих спиць, з’єднаних між собою гнучким тросиком. Такі спиці найбільш популярні. На них можна в'язати великі об’ємні речі, при цьому довжина спиць не має бути дуже великою, полотно розподіляється на тросику, внаслідок чого, воно менше розтягується. Ще одна перевага таких спиць полягає в тому, що зв’язане полотно на тросику можна покласти на коліна, тим самим зменшивши навантаження на руки.

Види спиць. Кругові спиці. Інтернет магазин пряжі

При виборі кругових спиць треба звертати увагу, щоб довжина тросу була трохи коротшою за довжину полотна, щоб воно не розтягувалося в процесі в’язання.

Кругові спиці дуже часто випускають наборами. В таких випадках спиці змінні. Можна підібрати необхідну довжину тросу та номер спиць. Такі набори зазвичай коштують дорого, але в перспективі це дає змогу зекономити, адже не треба купувати окремі кругові спиці під різний розмір виробу. Але необхідно звертати увагу на якість з’єднання троса та спиць. Якщо він буде легко зісковзувати, то може роз’єднатися в процесі роботі. А якщо перехід між спицями і тросом буде дуже широким, петлі постійно потрібно буде перетягувати на трос вручну.

Велике значення має гнучкість тросу. Якщо він буде дуже жорстким, то буде скручуватися, чим ускладнює в’язання та часто викликає роздратування.

  • Гнучкі спиці

Це середній варіант між прямими та круговими спицями. В таких випадках спиця замість обмежувача з одного боку має гнучкий тросик. Це дозволяє на коротших спицях в'язати об’ємніші речі, і є альтернативою для тих, хто з якихось причин не любить кругові спиці.

Види спиць. Гнучкі спиці. Інтернет магазин пряжі

  • Допоміжні спиці

Зазвичай такі спиці мають вигин та використовуються для переміщення певної кількості петель. Ними дуже зручно в'язати коси та арани.

Види спиць. Домопіжні спиці. Інтернет магазин пряжі

Якщо треба на якийсь час відкласти в’язання, то часто використовують великі англійські булавки чи спеціальні наконечники для спиць, щоб петлі не зісковзнули.

Всі спиці мають маркування з розміром. В Україні та Європі, номер на спицях відповідає їх діаметру в мм. А ось в США та Англії спиці нумеруються по іншому.

Для зручності нижче наведена таблиця з відповідною нумерацією спиць.
 

Європейський номер

Американський номер

Англійський номер

2 мм

0

14

2.25 мм

1

13

2.5 мм

 

 

2.75 мм

2

12

3 мм

 

11

3.25 мм

3

10

3.5 мм

4

 

3.75 мм

5

9

4 мм

 

8

 

6

 

4.5 мм

7

7

5 мм

8

6

5.5 мм

9

5

6 мм

10

4

6.5 мм

10.5

3

7 мм

 

2

7.5 мм

 

1

8 мм

11

0

9 мм

13

00

10 мм

15

000